Past Winners Print
 Past Senior Winners 
2012         
Kylie Price
Dunedin
2011Vickie EvansKaitangata
2010Saelyn GuytonInvercargill
2009Helen van der LindenGore
2008E-LizaGore
2007Kaylee BellWaimate
2006North V SouthAuckland
2005Aaron JuryBalclutha
2004Cameron ClaytonAuckland
2003Jane ClarksonDunedin
2002Louise Wilso Waimate
2001Sheryl HiggsTimaru
2000

Bryan Townley

Invercargill
1999Melissa DaisleyWaharoa
1998Camille Te Nah Gisborne
1997Mikaela Dewar Christchurch
1996Paul SharplinChristchurch
1995Kelly Blanchard Timaru
1994John FletcherNapier
1993Martin ColquhounChristchurch
1992Kylie HarrisTimaru
1991Bob Mason & the Apache Invercargill
1990Sam MihaereNelson
1989
Dennis August Rotorua
1988
Siteri Temple Hamilton
1987
Marianne StephensChristchurch
1986Vicki GallowayDunedin
1985
Southern Country Balclutha
1984
Peter CairnsGore
1983

Gena Geeson

Invercargill
1982Craig LoaderMasterton
1981
Brian McCauley Invercargill
1980Jenny BlackadderTimaru
1979Jeanie ThomasChristchurch
1978
Noel ParlaneDunedin
1977Ovatio Tauranga
1976Janice RamageTauranga
1975Joy PirieIsla Bank
1974Patsy RiggirPutaruru
   
   
 Past Fourty Plus Winners 
2012
Dave Coleclough Dunedin
2011
Bryan Townle Invercargill
2010
Shelley Anne Anderson Alexandra
2009Andy Gilmou Dunedin
2008

2008 Paul Sinclair

Wainuiamata
2007
Jenny HantlerHamilton
2006
Sharon Williams Kaiapoi
2005
Trevor GrahamDunedin
2004
Jan & DaveOamaru
2003
2 Country CavaliersTimaru
2002
Don WhiteTimaru
2001
Adrian McDonaldClyde
2000
Ron LindsayTimaru
1999
Pete Nolan Ashburton
1998
Robin CavanaghTokonui
1997
Maureen Calvert Invercargill
1996
Gaynor Fletcher Oamaru
   
   
 Past Sixty Plus Winners
 
2012
Bob YoungNelson
2011Martin ChaneyCromwell
2010Bev TownleyInvercargill
   
   
 Past Intermediate Winners 
2012

Hannah Cosgrove

Hamilton
2011Katie Mason Dunedin
2010Kylie PriceDunedin
2009Arianne Baker Nelson
2008Mitchell SmithDunedin
2007Taylor CairnsGore
2006Anna MacDonaldTokonui
2005Bevan GardinerDunedin
2004Melissa Partridge Dunedin
2003Krista ThomsonGeraldine
2002Mark Vercoe Christchurch
2001Johanna FordTimaru
2000Kayla MahonGore
1999Amber BraxtonChristchurch
   
   
 Past Junior Winners  
2012
The Two J’sMurchison
2011
Zoe Scott Geraldine
2010Khona Va’aga-GrayOtara
2009
Kaitlyn Watene Auckland
2008
Jaimee EvansDunedin
2007
Teisha SeymourMilton
2006
Cameron Luxton Methven
2005
Hannah CosgroveTokonui
2004
Anna MacDonald
Tokonui
2003
The Reflections
Gore
2002
Kristin MacDonald Tokonui
2001Anna MacDonald Tokonui
2000
Beau Tewhaiti Fielding
2001Johanna Ford Waimate
   
   
 Past Junior / Intermediate Winners
 
1998
Jessica Robinson Timaru
1997
Lisa Allan Geraldine
1996
Florence Phillips Palmerston North
1995
Paul SharplinChristchurch
1994
Lisa AllanGeraldine
1993
Florence Phillips Palmerston North
1992
Mikaela Dewar Christchurch
1991
Tania CassidyNSW, Australia
1990
Kylie Harris Timaru
1989
Daniel Bernstone Tauranga
1988
Camillia TempleHamilton
1987
Jackie EvansChristchurch
1986
Glenn McLeanChristchurch
1985
Rachel AshtonPorirua
1984
Sharon CunninghamPleasant Point
1983
Jackie EvansChristchurch
1982
Debbie MahiaChristchurch
1981
Leonie MasonChristchurch
1980
Keri Collier Invercargill
1979
Tracey GardyneTauranga
1978
Rhonda & Linda Heaps Mataura
1977
Brendan Beleski Nelson
1976
Ferguson Sisters Waipahi
1975
Gena GeesonInvercargill
1974
Rhonda & Linda HeapsMataura